Targi Ekocuda w Warszawie

Ekocuda Warszawa

Co to było za wydarzenie!? Kto by pomyślał, że targi poświęcone kosmetykom naturalnym przyciągną takie tłumy! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo widzę, że ekologiczna świadomość rośnie z dnia na dzień. Ja wiem, że może to jest trend… może chodzi o ładne opakowania… może dbanie o środowisko nie jest główną motywacją… ale skoro przynosi dobre rezultaty, niech będzie!

A teraz trochę faktów:

Na targach było ponad 180 wystawców z czego większość to lokalni producenci. Nie zabrakło produktów wegańskich, naturalnych i organicznych. Były też firmy zagraniczne, które prowadzą sprzedaż w Polsce. Nie wszystko było w szkle… tak naprawdę było całkiem sporo plastiku, ale plus za zróżnicowanie. Osoby totalnie zero waste miały naprawdę duży wybór – naturalne świeczki w szkle, kosmetyki bez plastiku np. szampon w kostce, akcesoria domowe (woskowijki, torebki na warzywa, wielorazowe waciki). Za to, Ci początkujący mogli zacząć przygodę z naturalnymi kosmetykami od firm typu Vianek czy Yope. Co ciekawe, nie zabrakło też produktów dla Panów! Głównie dla brodaczy. Drwale są bardziej eko?

Będę czekać z niecierpliwością na kolejną edycję, ponieważ jest to świetna okazja by kupić produkty, które zazwyczaj są dostępne jedynie online. Staram się kupować rzeczy stacjonarnie, bo kurierzy są mało eko… A przynajmniej tak sobie zakodowałam w głowie.W sieciówkach typu Rossmann czy Superpharm znajdziemy tylko garstkę tego co było dostępne w ten weekend. Z czego większość będzie w plastiku.

Gdzie kupować po targach?

Zauważyłam, że powstaje coraz więcej drogerii internetowych oferujących naturalne kosmetyki. Jest tego cała masa! Asortyment jest bardzo zróżnicowany. Lokalne, wegańskie, w szkle, bez tego, bez tamtego, a przewaga konkurencyjna każdego z tych sklepów polega na tym, że „skład kosmetyków jest dokładnie sprawdzany” i „te kosmetyki są NAJBARDZIEJ naturalne”. I pewnie niedługo będę musiała skorzystać z jednej z nich, ale jak tu wybrać? Po tym czy oferują darmową dostawę? Mało to świadome.

Jakie drogerie internetowe z naturalnymi kosmetykami polecacie?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.