Trzy kroki do bycia EKO

trzy kroki do bycia eko

Trzy kroki do bycia eko – czyli jak nie być egoistą ale nie zwariować! Targi Zero Waste już za nami. Było to idealne wydarzenia dla początkujących ekomaniaków. Bardzo podobało mi się to, że oprócz licznych sprzedawców było też bardzo dużo stoisk o charakterze edukacyjnym. Niektórzy załapali się nawet na warsztaty. Widać, że coraz więcej ludzi interesuje się tematem zero waste i chce coś zmienić w swoim codziennym funkcjonowaniu. Na targach nie tylko można było zaopatrzyć się w eko gadżety, ale też poznać najważniejsze kroki do bycia mniej uciążliwym dla naszej planety. Relacja na naszym instagramie w zakładce lifestyle.

Jak być eko – 3 kroki

Zastanawiacie się co możecie zrobić aby zmiejszyć swój ślad węglowy i żyć w duchu zero waste? Albo dla początkujących, których słowo „ślad węglowy” przeraża (to ja), jak zacząć przygodę z „troche mniej waste”? Powiem wam co ja zrobiłam, żeby nie być egoistycznym zgredem.

kranówka + butelka

Po pierwsze, zaczęłam pić wodę z kranu i zaopatrzyłam się w butelkę na wodę. Tym którzy jeszcze tego nie robią mogę powiedzieć, że jest to MEGA wygoda.

O kranówce pisałam już wcześniej, TUTAJ.

torba na zakupy i woreczki na warzywa

Mega proste. Włóżcie jedną z bawełnianych toreb, których każdy ma w domu milion (z targów, promocji, zestawów prezentowych) do torebki. To naprawdę nie zajmuje dużo miejsca. Tym sposobem będziecie przygotowani nawet na spontaniczne zakupy po pracy.

kosmetyki w kostce

Co to jest za prosty sposób! Kiedyś wszyscy używali mydła w kostce i do głowy by im nie przyszło, że można inaczej. Warto wiedzieć, że w kostce możemy dostać też szampon. I tym sposobem już wyeliminowaliśmy dwie plastikowe butelki, które zazwyczaj starczają na miesiąc czy dwa. Przy tym jaki jest obecnie wybór świetnych naturalnych mydeł i szamponów w kostce taka zmiana to nie wyrzeczenie ale radocha!

To co? Próbujemy?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.