Woreczki na warzywa i owoce – co to jest?

woreczki na warzywa

Woreczki na warzywa stały się hitem ostatnich lat. W sklepie coraz częściej widzimy osoby, które noszą ze sobą własne torby ekologiczne lub woreczki wielorazowe. Jak ich używać? Czemu to służy?

Ekologiczne woreczki na warzywa i owoce

Woreczki wielorazowe to nowy, ekologiczny sposób na pakowanie warzyw i owoców w sklepach, supermarketach i warzywniakach. Takie worki są świetnym zamiennikiem dla plastikowych „zrywek”, które służą nam jedynie przez kilkanaście minut a zanieczyszczają planetę przez SETKI lat.

Skończmy z tym plastikiem

Używanie wielorazowych woreczków pomaga ograniczyć użycie plastiku w naszym życiu codziennym. Jest to mała zmiana dla nas, ale wielka dla planety. Widok foliówki unoszącej się na wietrze może być transcendentalnym przeżyciem, jak pokazała nam scena z kultowego filmu „American Beauty”, ale chyba możemy się zgodzić, że takiego widoku doświadczamy już zbyt często. To lekkie, tanie i faworyzowane paskudztwo jest WSZĘDZIE. Na ulicach, pod sklepami i w naszych domach. Dodajmy do tego, parki, jeziorka, wysypiska i… no nie wiem, może oceany? Nie tylko same foliówki, ale też inne przedmioty plastikowe są ogromnym zagrożeniem dla zwierząt. Widzieliście film z żółwiem?

Źródło: Focus.pl

Uwierzycie, że w ciągu 1 minuty na świecie zużywa się 1 milion toreb foliowych? Średni czas użycia foliówki to 25 min. Statystyczny europejczyk zużywa 200 foliówek w ciągu roku! A statystyczny polak? 500 sztuk! Zmieńmy statystki poprzez swoje świadome działania. Come on, widzicie już, że coś tu nie gra? Czas na zmianę!

Jeśli chcecie poczytać więcej na temat wpływu toreb foliowych na środowisko to odsyłam was do tego artykułu.

To co z tymi workami?

Wielorazowe woreczki na warzywa i owoce mają zastąpić plastikowe torebki. Są praktyczne, pojemne, wytrzymałe i można je prać. Jedyne co musimy zrobić to o nich pamiętać. Zapewniam Was, że to wcale nie jest trudne. Ja sama mam mój zakupowy set o którym nie sposób zapomnieć. Czemu? Bo zakupy z nim są wygodne i sprawiają mi radość. Lubie chodzić z minimalistyczną, pojemną torbą i lubię kiedy ludzie w sklepie pytają „a do czego Pani pakuje te cytryny?”. Idąc na zakupy zabieram jedną lub dwie baaardzo duże torby Veraicon, a w nich, w kieszonce ukryte mam woreczki.

Pamiętajcie, że większość warzyw możecie kupić luzem i nie potrzebujecie na nie opakowania! Tak jest np. z bakłażanem, cukinią, awokado, ogórkiem, papryką, porem, i wieloma innymi. Woreczek za to pomaga zebrać je wszystkie razem. Jeśli w sklepie musimy sami ważyć produkty możemy nakleić naklejki na woreczek (nawet jeśli jest w nim kilka różnych produktów).

woreczek zero wasteworeczek veraicon

ZERO WASTE

Woreczki wpisują się w ideę ZERO WASTE zgodnie z którą dążymy do ograniczenia ilości produkowanych odpadów. Często spotykam się z opinią, że życie w duchu zero waste jest trudne, że nie wiadomo jak zacząć. Celem mojego bloga jest obalenie tego mitu. Życie zero waste nie jest trudne! Jest to proces, który bardzo łatwo jest zacząć. Najważniejsze jest aby nie zmieniać swoich nawyków radykalnie i od razu a podażać zasadą małych kroków. Chcesz zacząć przygodę z zero waste? Pierwszym krokiem może być noszenie własnych woreczków na warzywa i owoce! Dzięki temu rocznie zużyjesz nawet o 500 plastikowych zrywek mniej! Kolejnym krokiem jest zabieranie własnej torby na zakupy, w zestawie łatwiej!

zestaw eko

Woreczki Veraicon

Polecam Wam Woreczki Veraicon – produkowane w Polsce z siatki bawełnianej. Są wielorazowe, bardzo wytrzymałe i co najważniejsze, duże (30 x 40 cm)! Można je prać w temperaturze 30 stopni.

Zestaw 3 woreczków spokojnie pomieści zapas warzyw na cały tydzień, a nawet więcej. Po zakupach nadal możesz trzymać owoce i warzywa w woreczku, a nawet włożyć je w nim do lodówki. Pamiętaj jednak, że bawełna chłonie wilgoć. Zobaczcie woreczki w akcji!

To co? Gotowi na zmianę? 😉

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.