Zero waste w praktyce

zero waste w praktyce

Hejka! Podczas dwóch ostatnich szkoleń live dużo mówiłam o życiu w duchu zero waste i zero waste w praktyce. Moim celem było przybliżenie tej idei osobom, które nie są biegłe w temacie dlatego pojawiło się trochę definicji i podstawowych założeń.

zero wastezero waste

5R zero waste

Zero waste z angielskiego oznacza „zero śmieci” oraz „zero marnowania”. Najczęściej ideę zero waste przedstawia się za pomocą pięcu R czyli:

  1. Refuse – Odmawiaj
  2. Reduce – Ograniczaj
  3. Reuse – Używaj ponownie
  4. Recycle – Segreguj i przetwarzaj
  5. Rot – Kompostuj

I tyle, nic trudnego! No dobra, to podstawy mamy za sobą. Chciałam przedstawić Wam zero waste w praktyce – tak od kuchni. Opowiadałam o tym co robię na codzień, jakie kroki poczyniłam w celu wyeliminowania jednorazowego plastiku i jak zmieniło się moje życie odkąd zaczęłam podejmować bardziej ekologiczne wybory. To jednak nie wszystko, bo nie zawsze jest kolorowo. Mówiłam o tym na jakie zmiany jeszcze się nie zdecydowałam… „nigdy nie mów nigdy”, o tym jakie zero waste’owe porażki mam za sobą i o tym że nie wolno tracić zapału.

Od kiedy prowadzę Veraicon powtarzam, że małe kroki to klucz do sukcesu i trzymam się tego do dziś. Dzięki temu nie zniechęcimy się zbyt szybko i będziemy powoli przyzwyczajać się do stopniowo wprowadzanych zmian. Ludzie z natury nie lubią zmian i są do nich negatywnie nastawieni. Biorąc sobie za dużo na głowę i diametralnie zmieniając nawyki z dnia na dzień fundujesz sobie terapie szokową. Nawet jeśli uważasz „spoko, ja dam radę” to powiem Ci „jasne, że dasz! Ale przez jak długo?”.

Szkolenia

Zachęcam Was gorąco do obejrzenia moich szkoleń live jeśli chcecie zgłębić temat! Linki wstawiam poniżej 💙💙💙

Życie w duchu zero waste – co to jest i jak zacząć

Zero Waste w praktyce

⬇️⬇️⬇️A na tym szkoleniu robiliśmy domowy peeling z 3 składników, pokazywałam moją torbę DIY i przedstawiłam kilka zero waste’owych lifehacks 😎😎😎

Podobało się? Chcecie zacząć marnować mniej, ograniczać plastik i przerzucić się na wielorazowość? Zapraszam Was do SKLEPU Veraicon gdzie znajdziecie kilka fajnych gadżetów, które pomogą Wam rozprawić z jednorazowym plastikiem. ALE PAMIĘTAJ! Kupuj tylko te rzeczy, które są Ci potrzebne 💙

Jedna myśl na temat “Zero waste w praktyce

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.