Zalety mydła w kostce

zalety mydła w kostce

Używanie mydeł w kostce niesie ze sobą mnóstwo korzyści! Jakich? Poznaj zalety mydła w kostce i przejdź na ekologiczną stronę mocy!

Mniej plastiku

Nie tak dawno pisałam o tym, że zero waste to proces. Zacząć nie jest trudno, ale żeby to, co robimy miało sens, musimy być konsekwentni. Przeciętny Polak wytwarza rocznie 315 kg odpadów komunalnych i zużywa 160 kg opakowań – głównie z plastiku. Szok!

Pomyśl o tym: każdy szampon, odżywka, maszynka do golenia, płyn do zmywania naczyń, środki czystości i oczywiście mydło w płynie – 160 kg tych wszystkich opakowań rocznie – na jedną osobę! Ta liczba również wzrasta, szczególnie teraz podczas pandemii, kiedy sprzątamy w obawie przez wirusem, myjemy ręce jeszcze częściej niż zazwyczaj a wszystko jeszcze szczelnie pakowane w plastik, który zyskał miano wybawcy od zarazków.

Trzeba zacząć generować mniej śmieci, ale nie musisz rzucać wszystkiego i zmieniać się o 180 stopni od razu i już dziś. Kroczek po kroczku.. I takim dobrym krokiem jest zamiana mydła w płynie na mydło w kostce, które jest dużo bardziej wydajne i w 100% biodegradowalne – starcza na dużo dłużej, co znacznie redukuje używanie plastików.

zalety mydła w kostce

Lepszy skład

Naturalne, tradycyjne mydła w kostce często posiadają więcej substancji nawilżających, np. oleje roślinne: olej kokosowy, oliwę z oliwek czy olej migdałowy, przez co nie wysuszają skóry. Niektóre naturalne mydła nadają się nie tylko do mycia twarzy czy rąk, ale również do mycia głowy, jak np. mydło siarkowe. Często mają również bardzo prosty skład, jak np. mydła Aleppo, marsylskie, kastylijskie czy szare, w porównaniu do mydeł w płynie, w składzie których często możemy dostrzec parabeny, sztuczne barwniki, SLS i SLES (silnie myjące pianotwórcze detergenty, które wysuszają skórę, mogą wywoływać alergie, a nawet atopowe zapalenie skóry).

Mydło w kostce a mniejszy ślad węglowy

Mydło w kostce jest dużo mniej kłopotliwe do wyprodukowania niż butelki żeli pod prysznic czy mydła, szczególnie gdy mydło w kostce zapakowane jest w papier lub pudełko, które nadaje się do wielokrotnego użytku. No i na to trzeba zwrócić uwagę. Co jeśli butelka żelu pod prysznic jest biodegradowalna? To i tak potrzeba było dużego nakładu do jej wyprodukowania, które obciążyło środowisko. A dolewki? Przecież można dokupić eko – refill szamponów, odżywek, mydeł… Tak, ale większość dolewek sprzedawana jest w plastikowym opakowaniu z korkiem, które i tak trafi do kosza. A co jeśli mamy tradycyjne, naturalne bio mydło, ale zapakowane w plastik? No to trochę mija się z celem..
Naturalne mydła w kostce mają jeszcze mnóstwo innych zalet. Możemy użyć je jako odświeżacze do szaf, zmiękczacze do butów ze skóry, czy też jako sposób na plamy, tym samym rezygnując z innych środków, które wykonują te same zadania.

To jak? Przekonałam Cię do zrobienia tego jednego, małego kroczku do łazienkowego zero waste? Jeśli tak, TUTAJ możesz kupić naturalne mydło w kostce WHITEMOOD z małej, polskiej manufakyury Biomood 😍 Poczytaj o nim poniżej⬇️

Mydło WHITEMOOD jest bogate w nierafinowane masło shea. Idealne do każdego rodzaju skóry w szczególności do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Mydło to nie zawiera żadnych potencjalnych alergenów a zapach i kolor zawdzięcza odpowiednio dobranym organicznym składnikom oraz dużej ilości nierafinowanego masła shea. Nasze mydła wytwarzamy własnoręcznie w niewielkich partiach. Produkcja wykazuje niemalże zerowy ślad węglowy, przez co decydując się na nasz produkt razem dbamy o środowisko. Z uwagi na ręczne wytwarzanie, produkt może się różnic w zależności od partii.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.